LGBTİ+’lara yönelik nefret söylemleri ve örgütlerinin kapatılacağı tehdidi sadece LGBTİ+'ların sorunu değildir. Bu, temel hak ve özgürlükleri savunan herkesin sorunudur.

Seçimlere 1 hafta kala Erzurum'da yapılan saldırıyı kınıyoruz. Başka illerde muhalefet mitinglerini yaptırtmamaya çalışmak çaresiz bir çabadır. Emekçiler ve ezilenler faşist saldırılara karşı birleşecektir. 

Seçimlere haftalar kalmışken Diyarbakır ve başka illerde Kürt siyasetçilerin, gazetecilerin, avukatların ve sanatçıların gözaltına alınması, HDP/Yeşil Sol kampanyasını engellemeye dönük adımlardan biridir.

Bu iktidardan bir an önce kurtulmak ve yaşam hakkımıza dahi göz diken nefret ittifakını yenmek istiyoruz. Ancak herkes için barışçıl, adil, eşit ve özgür bir yaşamı kurmadan mücadelemiz bitmeyecek!

İsrail dün akşam bir kez daha dünyanın en büyük ve kalabalık açık hava cezaevi durumundaki Gazze’yi vurdu. Saldırılarına gerekçe olarak Filistinli direniş örgütlerinin Lübnan’dan ve Gazze’den attıkları roketleri gösteren İsrail, kendini savunma hakkını kullandığını iddia ediyor. Oysa içerisinde faşistlerin ve türlü aşırı sağcı partilerin bulunduğu yeni koalisyon hükümeti başa geldiğinden beri Filistinliler sürekli bir saldırı altındaydı.