Siyasallaşmış yargı, neredeyse her gün bir adaletsizliğe imza atıyor.

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, 9 yıl önce yaptığı sosyal medya paylaşımlarından dolayı 4 yıl 11 ay hapis cezasına çarptırıldı ve siyasi yasaklı haline getirildi.

Darbeye başından itibaren karşı çıkan ve mücadele eden Devrimci Sosyalist İşçi Partisi (DSİP), 28 Şubat'ın 25. yıldönümünde yaptığı açıklamada "Darbelere, darbeci çetelere karşı çıkmayanların otoriter rejimle hesaplaşıyor görüntüsü bir iki yüzlülük içermektedir" dedi.

İşçi sınıfının, bu çatışmanın ne bir tarafının ne de diğer tarafının kazanmasından bir çıkarı yoktur. Bu savaşa müdahil olan devletlerdeki demokratların, devrimcilerin, sosyalistlerin öncelikli görevi, “kendi” hükümetlerinin savaş yanlısı politikalarına karşı çıkmaktır.

2022 yılı asgari ücreti 4 bin 250 lira olarak açıklandı. Hükümet işçilerin dipten gelen öfkesinden korktu ve asgari ücreti beklentilere göre daha fazla yükseltmek zorunda kaldı. 

Ama bir yandan da pahalılık her geçen gün artıyor, geçinme sorunumuz büyüyor. 3 ay sonra ekonominin ne durumda olacağını hükümet dahil kimse bilmiyor.

İktidarın "yeni ekonomik politikası" (bir kez daha) milyonlarca kişiyi 24 saat içinde daha da fakirleştirdi.

2018'de patlak veren kur/borç krizi sonucu yüzde 30 gibi yüksek bir oranda gelir kaybına uğradık. 

CHP’nin, TSK'nın Irak ve Suriye’ye sınır ötesi operasyon yetkisini iki yıl daha uzatan ve TBMM Genel Kurulu’nda oylanacak olan Cumhurbaşkanlığı tezkeresine “Evet” oyu vermeye hazırlandığı söyleniyor...

Konya Meram’da dün akşam korkunç bir cinayet işlendi. Kürt bir ailenin yaşadığı ev basılarak 7 kişi silahlı saldırı sonucu öldürüldü. Ardından ev ateşe verildi. Yaşar Dedeoğulları, Barış Dedeoğulları, Serpil Dedeoğulları, Serap Dedeoğulları, İpek Dedeoğulları, Metin Dedeoğulları ve Sibel Dedeoğulları yaşamını yitirdi.