Haberler

Grid List

LGBTİ+’lara yönelik nefret söylemleri ve örgütlerinin kapatılacağı tehdidi sadece LGBTİ+'ların sorunu değildir. Bu, temel hak ve özgürlükleri savunan herkesin sorunudur.

Sandık kapandığına göre artık bakılması gereken tek yer tabandan gelecek mücadelelerdir.  İnsanca ücret insanca yaşam, eşitlik, adalet, özgürlük gibi taleplerin yükseleceği yer sermaye partilerinin nutukları değil işyerlerinde, okullarda, hayatın her alanında yürütülecek mücadelelerdir. 

Erdoğan rejimine son vermek ve Cumhur İttifakı'nı oluşturan saldırgan aşırı sağı yenmek isteyen milyonlarca muhalif, ırkçıların belirlediği gündemle günlerce oyalandı.

Kemal Kılıçdaroğlu ve Millet İttifakı'nın Cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci turu için belirledikleri strateji baştan sona milliyetçi, devletçi, hamaset yüklü bir göçmen düşmanlığıyla dolu.

Devrimci Sosyalist İşçi Partisi'nin cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimlerinin ilk turunda ortaya çıkan siyasi tablo üzerine değerlendirmesi

Seçimlere 1 hafta kala Erzurum'da yapılan saldırıyı kınıyoruz. Başka illerde muhalefet mitinglerini yaptırtmamaya çalışmak çaresiz bir çabadır. Emekçiler ve ezilenler faşist saldırılara karşı birleşecektir. 

2 Haziran Cuma 19:30'da başlıyor.

Konuşmacı: Çağla Oflas. 25 Mayıs 2023 Perşembe 19:30'da başlıyor.

19 Mayıs Cuma 19:15'te başlıyor!

11 Mayıs Perşembe 19:30'da başlıyor! Konuşmacılar: Hasan Cemal (İstanbul 2. Bölge Yeşil Sol milletvekili adayı) -  Yıldız Önen (DSİP Şişli)

12 Mayıs Cuma 19:30'da başlıyor!

DSİP'in ev sahipliğinde düzenlenen, dünyadan ve Türkiye'den birçok konuşmacının katıldığı Marksizm 2023 tartışma toplantıları dizisi, 5-6-7 Mayıs günlerinde İstanbul'da gerçekleşecek. Beyoğlu'ndaki Cezayir Toplantı Salonu'nda yapılacak etkinliklerin programı şöyle:

Avrupa çapında okullar ve üniversitelerde “Fosili Bitir: İşgal Et!” başlığıyla eylemler başladı. Kıta çapında 22 okul ve üniversitede işgaller var. 

Dünyanın birçok ülkesinde örgütlenen ve Türkiye'de DSİP'in bir parçası olduğu Uluslararası Sosyalist Akım (IST), Sudan'daki çatışmalara karşı bir açıklama yaparak, ülkede devrime imza atan emekçilerle dayanıştığını duyurdu.

Dünyanın birçok ülkesinde örgütlenen, Türkiye'de DSİP'in bir parçası olduğu Uluslararası Sosyalist Akım (IST), Ukrayna'daki savaşın birinci yıldönümünde bir açıklama yaptı. Açıklama şöyleydi:

Dünyanın birçok ülkesinde örgütlenen, Türkiye'de DSİP'in bir parçası olduğu Uluslararası Sosyalist Akım (IST), Maraş merkezli büyük felaketin yarattığı yıkımın değerlendirmesini yaptı ve küresel dayanışma çağrısında bulundu.

Dünyanın çeşitli ülkelerinde mücadele eden - aralarında DSİP'in de bulunduğu - devrimci sosyalist örgütlenmelerin Putin'in Ukrayna savaşı ve işgaline karşı yaptığı ikinci açıklama ve mücadele çağrısı

Avrupa Birliği - Rusya sınırlarında, ABD ve NATO'nun dahil olduğu askeri gerilim ve sıcak savaş ihtimalini daha önce yazmıştık. Türkiye'den DSİP ile Rusya'dan Sosyalist Akım'ın aralarında yer aldığı devrimci sosyalist örgütlenmeler ortak bir açıklama yaptı.