Haberler

Grid List

"2 Temmuz 1993’te onlarca insanın yakılarak katledildiği pogromun üzerinden otuz yılı aşkın bir süre geçti. 

"Kayseri'de yaşanan bir pogromdur.

Göçmenleri hedef alan şiddet dalgasına asla müsamaha gösterilemez.

Devrimci Sosyalist İşçi Partisi'nin (DSİP) düzmece Kobanê Davası kararlarına, verilen cezalara karşı açıklaması:

Devrimci Sosyalist İşçi Partisi'nin (DSİP) dayanışma mesajı:

Bundan 109. yıl önce, 24 Nisan 1915 tarihinde İstanbul’da bulunan Ermeni aydınlarının ve ileri gelenlerinin tutuklanarak sürgüne gönderilmesi, bir halkın yok edilmesinin başlangıcı oldu. Sonuçlarını ve etkisini bugün bile en ağır şekilde yaşadığımız soykırımın anılması bu sene de yasaklandı.

İsrail'in 7 Ekim sonrası Filistinlileri toptan cezalandırma girişimi hayatları karartırken, bölgesel çatışmaları körükleyip daha büyük bir savaş riskini artırıyor.

► Üç günlük tartışmalar dizisi

► 13 toplantı, 40 konuşmacı

► Marksist kitapçı

► Düzenleyen: DSİP - Devrimci Sosyalist İşçi Partisi

15 Mart Cuma 19:30'da Kadıköy DSİP'te başlıyor.

Filistin'e Özgürlük Platformu, Kadıköy'de eylem yaptı: "Soykırımı durdurun." 23 Mart'ta İstanbul'da toplanacak Vicdan Mahkemesi'ne katılım çağrısı yapıldı.

Ermeni gazeteci-aydın Hrant Dink katledilişinin 17. yıldönümünde bir anma toplantısı ve basın açıklamasıyla anılıyor.

Filisitine Özgürlük Platformu, İzmir'de sokağa çıktı. Aynı anda dünyanın birçok yerinde Gazze halkıyla dayanışma eylemleri vardı.

17 Ocak (Çarşamba) 19:15'te başlıyor!

Uluslararası Adalet Divanı (UAD),  İsrail'in soykırım suçu işlediğini beyan etti. Filistin siyasi güçleri ve davacı Güney Afrika, İsrail'i mahkeme kararlarını uygulamaya çağırdı

Okullar ve işletmeler kapandı. Yüzlerce uçuş iptal edildi. On binlerce protestocu, Buenos Aires ve diğer şehirlerde, işçi düşmanı Milei'ye karşı yürüdü. 

Güney Afrika'nın İsrail'e karşı açtığı soykırım davası Lahey'de başladı. Dışarıda Filistin halkıyla dayanışanlar, içeride işgal ve savaş suçlarının hesabını soranlar vardı.

Sophie Squire - İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırıları öylesine büyük bir katliam yarattı ki Batı'ya yakın ajanslar bile bölgenin artık cehenneme döndüğünü söylüyor. 

İsrail'in Gazze'yi kuşatmaya başlamasından bu yana, dünya çapında Filistin'le dayanışma amacıyla kitlesel protestolar düzenlendi. Buna, ülkenin 2003'teki Irak Savaşı'ndan bu yana en büyük savaş karşıtı, anti-emperyalist protestolara tanık olduğu ABD de dahildir.

Devrimci Sosyalist İşçi Partisi'nin (DSİP) bir parçası olduğu Uluslararası Sosyalistlerin İsrail devleti ve Filistin direniş örgütleri arasındaki savaşa dair değerlendirmesi:

SON SAYI