Yerli ve milli ittifakı kaybedecek: Garo Paylan’ı yedirmeyiz!

AÇIKLAMALAR
Tipografi
  • En Küçük Küçük Orta Büyük En Büyük
  • Varsayılan Helvetica Segoe Georgia Times

Kürt halkının iradesiyle parlamentoya seçilen temsilcilere hükümetler tarafından yöneltilen dokunulmazlık şantajı yeni değil.

Lideri Erdoğan çözüm sürecinden "Kürt sorunu yoktur" seviyesine inen AKP, Türkiye devletinin bilindik baskıcı reflekslerini, Kürtlere karşı giriştiği kirli savaşta bir koz olarak kullanmaya çalışıyor.

Anayasa Komisyonu toplantısındaki vahşi saldırıda ise vekilimiz, yoldaşımız Garo Paylan özellikle hedef alındı.
Garo, AKP'nin Ergenekoncularla el ele vererek kurmak istediği yerli ve milli ittifakına halkın oylarıyla vurulmuş büyük bir darbedir.

 

Ermeni'dir, sosyalisttir ve Kürt halkıyla dayanışma içerisindedir.

Onun parlamentoya seçilmesi, 24 Nisan 1915'ten beri devam eden sürece köklü bir itirazdır.

Bu yüzden yalnızca AKP'yi değil, dokunulmazlıkların kaldırılmasına onay veren CHP'yi de faşist parti MHP'yi de rahatsız etmektedir.

Hükümeti uyarıyoruz: HDP'li vekillerden elinizi çekin.

Irkçı nefret söylemleri nedeniyle Garo Paylan'dan özür dileyin.

Yerli ve milli ittifakınız kaybedecek.

Bunu söylerken, devleti bundan üç yıl önce masaya oturmak zorunda bırakan mücadeleye, Kamp Armen'in iadesini sağlayan aktivistlere, 24 Nisanlarda sokaklara çıkan ırkçılık karşıtlarına, 2015 yılında HDP'ye oy veren milyonlara, çözüm sürecini destekleyen Türkiye toplumuna güveniyoruz.

Barıştan ve özgürlükten yana olan herkesi, dokunulmazlık şantajına karşı ve çözüm sürecinin yeniden başlaması için seferber olmaya çağırıyoruz.

DSİP Merkez Komitesi
04.05.2016